Dzień Gier Planszowych 2023

Co roku 10 października fani gier obchodzą Dzień Gier Planszowych. Jak wiadomo, planszówki są bardzo popularne wśród dzieci, nastolatków i dorosłych; także w naszej bibliotece szkolnej. Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji i komputera czy smartfonu.

Równie interesującą i ciekawą, co wymienione gadżety. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne, czyli uczą właściwego funkcjonowania w grupie. Mając na uwadze powyższe walory gier planszowych w naszej szkolnej bibliotece  każdego roku włączamy się w obchody tego dnia.

Jak było zobaczcie w poniższej relacji foto.