XXII Ranking Liceów i Techników

9 stycznia 2020 r. ogłoszono wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020Z dumą informujemy, że według prestiżowego Rankingu Perspektywy 2020, Technikum w Zespole Szkół w Siennicy znalazło się wśród 200 najlepszych techników w Polsce.

W zestawieniu wojewódzkim nasza szkoła znalazła się na 26 pozycji, w kraju zajęliśmy 170 pozycję w rankingu, natomiast w powiecie 2 miejsce!

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur, egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej.

W zestawieniach Perspektyw zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. Od tej chwili mamy prawo do posługiwania się znakiem jakości – TYTUŁ „SREBRNEJ SZKOŁY 2020”.

Gratulujemy sukcesu wszystkim!!!!

 

Poniżej link do strony rankingu szkół:

http://technika.perspektywy.pl/2020/tabele/ranking-wojewodzki-technikow/1/7