Starsi czytają...

Starsi uczniowie czytają przedszkolakom z siennickich przedszkoli

Każdy z Nas wie, że czytanie książek dzieciom pozytywnie wpływa na ich rozwój. Książki rozbudzają wyobraźnię, uczą nazywania i przeżywania emocji, kształtują postawy moralne. Czytanie książek wzbogaca wiedzę, poszerza wiadomości o otaczającym świecie, pozwala odkrywać nieznany, fantastyczny świat. Słuchanie bajek szczególnie wzbogaca słownictwo, ułatwia swobodę w mówieniu, uczy samodzielnego myślenia. Świadomi, jak wiele korzyści płynie ze wspólnego czytania, zorganizowaliśmy akcję „Starsi uczniowie czytają przedszkolakom z siennickich przedszkoli”. W ramach Dnia Głośnego Czytania i Października Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie z Zespołu Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy czytali przedszkolakom z siennickich przedszkoli fragmenty książki „Mała Cyganeczka” Wioletty Piaseckiej. W Gminnym Przedszkolu gościliśmy w grupie Zuchów. Z czytanego przez Natalię i Kordiana fragmentu książki  dzieci dowiedziały się jak wygląda tabor cygański, jak ubierają się Cyganie, jak wyglądają cygańskie wozy. W Niepublicznym Przedszkolu „Akademia Smyka” w grupie Motylków  Kamila i Klaudia czytały o tym jak wygląda las nocą, jakie zwierzęta mieszkają w lesie, co świeci w lesie. W Niepublicznym Przedszkolu „Chatka Puchatka” w grupie Tygrysków Lena i Wiktoria przeczytały o narodzinach przyjaźni dwóch dziewczynek – Marysi i Lalki, o tym, że zwierzęta leśne nie bali się Małej Cyganeczki oraz o tym, że nie wszystkie dzieci mogą się uczyć.

To były przyjemnie spędzone chwile wśród przedszkolaków i z pewnością będziemy je częściej powtarzać.