#szkoła pamięta 2023

Jak co roku uczniowie ZS Siennica pamiętali o tym aby postawić znicze na grobach nauczycieli i osób pracujących kiedyś w Naszej Szkole oraz przy pomnikach upamiętniających walczących za naszą niepodległość. Nasza szkoła przyłączyła się do kolejnej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.

Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły odwiedzali pobliskie cmentarze oraz miejsca pamięci, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym. Tego dnia w ramach hołdu uczestniczyliśmy z pocztem sztandarowym w pogrzebie Naszego Absolwenta i wieloletniego Pedagoga śp. Stanisława Macieja Woźnicy.