Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2023

W dniu 10 listopada Poczet Zespołu Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich brał udział w rozpoczynającym obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości odsłonięciu odrestaurowanego pomnika Wolnej Szkole Polskiej na Skwerze Jana Pawła II w Siennicy. 

13 listopada w naszej szkole w uroczysty sposób świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie w przygotowanej akademii przypomnieli zgromadzonym sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Zaprezentowali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i emocje walczących o niepodległość. To była piękna lekcja patriotyzmu i historii. Zaproszeni goście: pani Irena Łukaszewicz, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Szkół Siennickich i pan Tadeusz Gnoiński, kustosz Szkolnego Muzeum w Siennicy oraz pan Zenon Jurkowski, przewodniczący Rady Gminy Siennica i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Siennickiej przypomnieli o historii Naszej Szkoły od jej powstania jeszcze w czasie zaborów, o zachowaniu tradycji i o refleksji i wspomnieniach jakie zachowały się w pamięci absolwentów Tej szkoły. Zaprosili Oni już przyszłorocznych absolwentów na XIX Zjazd Absolwentów i Wychowanków Szkół Siennickich. Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. O piękny przebieg apelu zadbała pani: Anna Prokurat z klasą 5 TTP.